Rygle do bram

Zawiasy do bram

Przegląd asortymentu zawiasów do bram i furtek

zawiasy do bram

Zawiasy do bram - przegląd

Chcesz, aby montaż bramy przebiegł bez najmniejszych problemów, a późniejsze użytkowanie również było bezproblemowe? Istotne jest, aby wybrane zostały odpowiednie zawiasy do bram i furtek.

Zawias jest podstawowym elementem wyposażenia każdej furtki oraz bramy. Jeżeli zostanie dobrany we właściwy sposób, brama oraz furtka będą działały w skuteczny sposób bez najmniejszych problemów. Standardowo, najczęściej wybierane są zawiasy regulowane oraz zawiasy toczone. Oba rodzaje pełnią takie same funkcje, ale jednak różnią się od siebie sposobem montażu.

Kiedy warto zastosować zawiasy toczne?Każdy zawias toczony jest spawany do bramy i słupka. Montaż odbywać się musi w bardzo precyzyjny sposób, a w dodatku jest pracochłonny i czasochłonny. Niestety, ale bardzo łatwo jest tutaj popełnić błąd, dlatego tak ważne są umiejętności. Bez nich nawet nie warto decydować się na samodzielny montaż, ponieważ może to rzutować na późniejszą funkcjonalność bramy. Przed przystąpieniem do montażu należy więc bardzo starannie ustawić bramę, a dopiero wtedy, gdy będziemy pewni, że są one odpowiednio ustawione, można przystąpić do ich spawania. Trzeba mieć świadomość, że tego typu zawiasy do furtki mocuje się na stałe i nie ma możliwości ich późniejszej regulacji. Ten typ zawiasów można podzielić na zawiasy z kulką oraz bez kulki. Zawiasy z kulką pracują w sposób płynny i dużo lepiej znoszą obciążenia.

Kiedy warto zastosować zawiasy regulowane?

Obecnie najchętniej i najczęściej wybierane są zawiasy regulowane do bram. Sposób ich montażu jest dwojaki. Albo można przykręcić je do słupka, albo przyspawać do słupka metalowego. Drugą część zawiasu, tak zwane strzemiączko należy natomiast przymocować do konstrukcji bramy. Aby to było możliwe, w słupku trzeba wywiercić otwór, aby śruba miała się gdzie chować. Nie bez powodu jest to zawias regulowany. Po jego zamontowaniu można go dodatkowo regulować poprzez pokręcanie nakrętki.

Jak widać, do wyboru są dwa typu zawiasów do bram oraz furtek. To od tego, jakie potrzeby się ma zależy ostateczny wybór. Na pewno jednak decydując się na zawiasy regulowane będzie się miało dużo mniejszy problem z ich prawidłowym montażem, jeżeli planujesz prace wykonać samodzielnie.

zawiasy do bramZawiaszawiasy regulowanezawiasy toczonezawias toczonyzawiasy do furtkizawias regulowany

Powiązane wpisy

Klamki do furtek

Na co zwracać uwagę kupując klamki do furtek

Groty do ogrodzeń

Groty do ogrodzeń i inne ozdoby

Zamki do furtek i bram

Dobrze zamki do furtek i bram to bezpieczeństwo.

Zamki do bram

Zamki do bram mają jedną podstawową funkcję

Rygle do bram

Rygle do bram mogą być doskonałym zabezpieczeniem