Rygle do bram

Klamki do furtek

Na co zwracać uwagę kupując klamki do furtek

klamki do furtek

Klamki do furtek - które wybrać

Bardzo dużą uwagę należy przyłożyć do zakupu klamki do furtek. Dlaczego? Po pierwsze ma ona chronić posesję przed nieproszonymi gośćmi, a jednocześnie musi wytrzymać duże obciążenia wynikające ze zmiennych warunków atmosferycznych.

Klamkę zawsze należy dobierać do konkretnego rodzaju drzwi, a także do miejsca, w którym mają one się znajdować. Jeżeli będą wystawiane na mocne działanie promieni słonecznych, deszczu, mrozu oraz śniegu, konieczne jest zdecydowanie się na model bardzo wytrzymały. Model odporny na tego typu czynniki. Inne właściwości będzie potrzebowała więc klamka znajdująca się pod zadaszeniem, a inne podobnie jak zawiasy do bram taka, która będzie znajdowała się przy furtce bez żadnego zadaszenia. Na ten aspekt należy więc zwrócić bardzo dużą uwagę.

Bezpieczeństwo

Ważne jest, aby kupić klamki do furtki, których nie można w łatwy sposób zdemontować. Znajdujące się przy nich mocowanie musi być więc bardzo solidne. Dzięki temu posesja zostanie zabezpieczona przed nieproszonymi gośćmi, a w szczególności przed włamywaczami. Najlepiej, gdyby klamka posiadała śruby montażowe tylko od wewnątrz posesji. To najlepsze rozwiązanie, które pozwoli na zminimalizowanie ryzyka, że uda się taką klamkę po prostu wykręcić.

Podstawowe pytanie prawa czy lewa klamka?

Jeżeli od zewnętrznej strony otwieramy drzwi prawą ręką, a drzwi mają zawiasy po prawej stronie wtedy wybieramy klamkę prawą. Taka sama reguła obowiązuje w przypadku klamek lewych. Nie jest więc trudno zapamiętać, które rozwiązanie będzie dla nas najlepsze. Należy o tym pamiętać także wtedy, gdy decydujemy się na montaż furtki i szukamy czegoś takiego jak zamki do furtek. Dzięki temu można będzie mieć pewność, że furtka będzie funkcjonowała we właściwy sposób, i to pod każdym względem.

Warto przed zakupem klamki do furtki sprecyzować, które rozwiązanie najbardziej będzie odpowiadało naszym potrzebom. Warto zadać sobie pytanie jaka klamka będzie bez żadnych przeszkód służyła nam przez lata. Dzięki temu, że wszystko zostanie dobrane we właściwy sposób i będzie pasować także do czegoś takiego jak groty kute. Klamka będzie solidna, na pewno bez żadnych problemów można będzie z niej korzystać przez lata. Warto zdecydować się na takie właśnie klamki, ponieważ zainwestowane w nie pieniądze nie zostaną wyrzucone w błoto.

klamki do furtekklamkazawiasy do bramklamki do furtkimontaż furtkizamki do furtekgroty kute

Powiązane wpisy

Groty do ogrodzeń

Groty do ogrodzeń i inne ozdoby

Zawiasy do bram

Przegląd asortymentu zawiasów do bram i furtek

Zamki do furtek i bram

Dobrze zamki do furtek i bram to bezpieczeństwo.

Zamki do bram

Zamki do bram mają jedną podstawową funkcję

Rygle do bram

Rygle do bram mogą być doskonałym zabezpieczeniem